“Me ei saa suunata tuult, kuid saame seada purjeid”

Kestliku turismi konverents

Just sellise mõtteviisiga ootame Sind sel sügisel Kuressaarde, kus kohtuvad need, kellele Saaremaa ja kestlik turism ei ole pelgalt märksõnad, vaid siht ja siiras valik.

Kestliku turismi konverents on ühtaegu inspiratsioon, teadmiste jagamine ja koostöö võimalus – paik, kus saame koos arutada, kuidas hoida meie sihtkohti elujõulisena ka homsete külaliste jaoks.

Toimumise kuupäev: 07. november 2025

Asukoht: Meri Spa hotell, Kuressaare

Keel: eesti

Pilet: 25€ (kohtade arv piiratud)

Registreeru siin: Fienta

Miks just Sina peaksid kohal olema?

Tule kuula inspireerivaid esinejaid, osale aruteludes ja saa osa kogukonnast, kes usub, et turism saab olla korraga nii teadlik kui elamuslik. Siin sünnivad uued mõtted, tugevnevad olemasolevad sidemed ja kerkivad küsimused, millele üheskoos vastuseid otsida.

  • Inspireerivad praktikad ja kogemuslood
  • Võrgustumine Saaremaa ja teiste piirkondade tegijatega
  • Mõjusad arutelud, mis sünnitavad uusi suundi
  • Kestlikkus kui arenguvõimalus, mitte piirang

Konverents loob väärtust turismiettevõtjatele, DMO esindajatele, kogukondade eestvedajatele, arendajatele, poliitikakujundajatele – kõigile, kelle jaoks on oluline, et meie turism areneks tasakaalus looduse, kultuuri ja kogukonnaga.

Visit Saaremaa - Laidevahe looduskaitseala - loodusfoto
Visit Saaremaa - Arendusspetsialist Egle - portreefoto

Päevakava

9:30 – 10:00 | Registreerimine ja tervituskohv

10:05 – 10:15 | Avasõnad, vallavanem

10:15 – 10:35 | Turismiarengu võimalikkusest kui kriis ei lõppe

Kestlik turism ebakindlal ajal: kuidas planeerida ja areneda pidevate kriiside foonil? Kestlik turism ebakindlal ajal nõuab paindlikkust, kogukondade kaasamist ja pikaajalist visiooni. Kuidas planeerida ja areneda pidevate kriiside foonil, et tagada turismi jätkusuutlikkus ja vastupidavus tulevikus?

10:35 – 10:55 | Kestlikkus kui konkurentsieelis turismisektoris

Praktiline näide, kuidas kestlikkus saab olla turismiettevõtte jaoks reaalne konkurentsieelis, mitte vaid turunduslik loosung. Toome esile, kuidas teadlik ressursikasutus ja kogukonnaga koostöö on suurendanud kliendirahulolu ja kasumlikkust.

11:30 – 11:15 | Turismiettevõtete jätkusuutlikku kasvu pidurdavad tegurid

Millised on peamised takistused turismiettevõtete jätkusuutlikule kasvule ning kuidas neid ületada? Võtame vaatluse alla olulisimaid kitsaskohad, mis takistavad turismiettevõtete jätkusuutlikku arengut – alates teadmiste puudumisest kuni regulatiivsete ja finantsiliste barjääride ning motivatsioonipuuduseni. Toome välja praktilisi lahendusi ja toetavad meetmed, mis muudavad kestlikkuse rakendamise lihtsamaks, sihipärasemaks ja mõõdetavamaks.

11:15 – 12:00 Paneelarutelu: Püsiv muutus või ajutine trend? Kestlikkus turismi uues reaalsuses 

Kas kestlikkus on turismisektori uus normaalsus või ajutine trend, mida dikteerivad moevoolud ja regulatsioonid? Paneelarutelus otsime vastuseid, kuidas kestlikkusest saab strateegiline ja püsiv muutus, mitte pelgalt turunduslik loosung.

12:00 – 12:50 | Lõunapaus

13:00 – 13:20 | Noore põlvkonna ootused turismile

Vaatleme noore põlvkonna väärtushinnanguid ja ootusi seoses reisimisega, keskendudes eelkõige kestlikkusele, digitaalsele mugavusele ja autentsusele. Arutleme, kuidas turismiettevõtted saavad nende ootustega haakuda, et kõnetada uut, teadlikumat sihtrühma ning kujundada tulevikukindlaid teenuseid.

13:20 – 13:40 | UNESCO “Inimene ja biosfäär” programmi 35 aastat Eestis: mõju turismile

Kas rahvusvaheline tunnustus on mõjutanud piirkonna turismisektorit, edendades säästvat turismi ja kohaliku kultuuripärandi väärtustamist? Kuidas UNESCO biosfääriala staatus on toetanud kogukondade kaasamist ja rohemajanduse arengut, pakkudes uusi võimalusi vastutustundlikuks turismiks ning piirkonna rahvusvaheliseks nähtavuseks?

13:40 – 14:00 | Loodus kui vaikne kaaslane: Looduse ja vaimse tervise seosed turismis

Loodus pole turismis pelgalt taust, vaid oluline vaimse tervise tugi – kuidas seda potentsiaali sihipäraselt kasutusele võtta? Milline on looduskeskkonna mõju külastajate vaimsele heaolule ning kuidas teadlik looduselamuste pakkumine võib suurendada turismiteenuste väärtust ja positiivset mõju vaimse tervise toetamisel?

14:00 – 14:45 Paneelarutelu: Kes juhib tulevikuturismi: pärand, põlvkond või paik?

Arutelu jõujoonte üle turismi arendamises: kas suunda annavad rahvusvahelised raamid, noorte väärtushinnangud või kogukondade vajadused? Mis juhtub, kui need ei ühti?

14:45 – 15:15 | Kohvipaus ja võrgustumine

15:15 – 16:00 | KOGEMUSLUGU: Väike unistus, suur edu

Saaremaa Zoo on alates 2023 aastast tegutsev loomapark, mis on arenenud lemmikloomade kollektsioonist külastuskeskuseks, seetõttu peavad Mirge ja Risto loomaparki pigem loomade koduks kui tavaliseks loomaaiaks. Risto ja Mirge fookuses on loomade heaolu, liikide kaitse ja teadlikkuse tõstmine, pakkudes harivat ja elamusterikast kogemust nii kohalikele kui ka turistidele. Loomapark panustab kestlikkusse läbi taaskasutuse, kohaliku koostöö ja keskkonnateadliku külastuskogemuse. Saaremaa Zoo on ehe näide sellest, kuidas väike algatus võib kasvada kogukonda rikastavaks kestliku turismi sihtkohaks.

16:15 – 17:00 |Ühistegevus

19:00    Turismihooaja lõpupidu “Vahepeatus”

Tule kaasa mõtlema, arutama ja meie kenade sihtkohtade tulevikku kujundama!

Egle Puhk

Egle Puhk

Arendusspetsialist

Visit Saaremaa - Kestliku turismi koordinaator Saaremaal - portreefoto

Janet Väärtnõu

Kestliku turismi koordinaator

Visit Saaremaa turismiprofessionaali eelised

Ettevõtjale suunatud alalehti

0 +

Alati abivalmis naiskonna liikmeid

0

Potentsiaalseid koostööpartnereid Saare maakonnas

0 +