Saaremaa suursündmused 2017

   

Wellfest 26.-30.04.2017
www.wellfest.ee
1200 voodikohta spaahotellis umbes 14 000 elaniku kohta Kuressaares, teeb Saaremaa pealinnast tõenäoliselt maailma kõige spaa-tihedama linna, mistõttu on meie saart juba ammu hüütud hellitusnimega Spaaremaa. Spaaremaa Wellfesti ajal pakuvad Saaremaa spaad märksa soodsamaid hindu, mida tavapäraselt ajal nautida ei saa. Lisaks toimub festivali ajal nii spaades, kui teistes ettevõtetes põnevaid üritusi, mis kõik kuidagi seotud heaolu- ja tervise teemadega. Kuressaare kultuurikeskuses toimuv heaolu laat annab võimaluse soetada tooteid keha ja vaimu turgutamiseks. Ülesaarelisel laupäevasel saunaõhtul saad omal nahal proovida väga erinevaid saunaelamusi. Lisaks saad Wellfesti ajal osa võtta erinevatest töötubadest, treeningutest, koolitustest ja teistest meeleolukatest üritustest.

Köik kena algab spaast ja saunast!

     
 

Jaanipäevad 23.-24.06.2017
Saaremaa jaanipäevad on legendaarsed. Aasta kõige valgemat ööd tuleb saarele veetma suur hulk mandri-rahvast ja see jätab kustutamtu mälestuse teistest riikidest tulijatele. Ütleb ju tuntud laulusalmgi:
„Oh, keeruta, lennuta, linalakk-neidu,
kel silmist nii kelmikaid sädemeid lööb!
Ei sellist küll maailmas kusagil leidu
kui Saaremaa heinamaal juunikuu ööl.“
Ja täpselt nii lood ongi. Jaanipäev Saaremaa kadakasel karjamaal jaanilõkke praksumise, mere kohina ja kohaliku löötsmooniku viisi saatel on unustamatu.

     
 

Muhu tulevikumuusika festival Juu Jääb 28.06.-01.07.2017
www.juujaab.ee
Juu Jääb on Eesti üks pikema traditsiooniga eksklusiivne ja rahvusvaheline muusikafestival. Muhu saarel ja Saaremaal iidsete puude, kiviaedade ja rookatuste loodud sünergias esinevad maailmatasemel muusikud. Artistide kontserdikavad liiguvad džässi, world music ja elektroonilise muusika stiilide vahel. Läbi aastate on Juu Jääb pakkunud oma publikule midagi uut ja põnevat, rikastades inimeste kuuldesensoreid ka juba kõrgelt tunnustatud muusikalise assortiiga. Festival Juu Jääb on oma publiku nägu – nooruslik kuid elutark, seiklusjanuline kuid rahu armastav. Juu Jääb pakub võimalust muusika saatel õõtsuda, tunda rõõmu muusikast ja loodusest, veeta aega uute ja vanade sõpradega, kaasa laulda ja tantsida.

     
 

Muhu Väina regatt 8.-15.07.2017
www.muhuvain.ee
Muhu väina regatt on Eesti vanim purjeregatt ning Eesti meistrivõistlusi avamerepurjetamises korraldatakse selle regati raames veel Folkboot klassile. Regatist on kujunenud purjetajatele igaaastane oodatuim ettevõtmine, mille raames külastatakse mitmeid Lääne-Eesti sadamaid. Roomassaare sadamasse jõuab purjede meri järgmise regati ajal 10. juuli õhtuks. Järgmisel päeval toimuv Roomassaare-Abruka etapp pakub põnevust ja silmailu ka pealtvaatajatele, sest suur osa rajast on jälgitav ka kaldalt. Nii purjetajatele kui pealtvaatajatele pakub meelelahutust õhtune kaldaprogramm, mis kuuldavasti pidi järgmisel korral regati 60. sünnipäeva puhul tulema eriti meeldejääv.

     
 

Saaremaa ooperipäevad 13.-22.07.2017
www.saaremaaopera.eu
Eesti üks esimesi ooperifestivale sai alguse Kuressaare linnuse hoovis 1999. aastal. Tänaseks on 18 aastat tagasi vabas õhus alustanud üritus kolinud katuse alla. Iga aasta püstitatakse lossihoovi hiigelsuur ajutine ooperitelk. Kuigi sõna telk viitab pigem askeetlikele tingimustele, siis tegelikult on selle telgi puhul tegemist suursuguse ooperimajaga, kust ei puudu valge kattega toolid, punased vaibad ega kristall lühtrid. Kui varasemalt on Saaremaa ooperipäevade lavalaudadele astunud nii Gruusia, Venemaa kui Itaalia ooperiarstistid, siis järgmise aasta peaesineja tuleb Saksamaalt - Krefeld-Mönchengladbachi teater. Lisaks toimub järgmiste ooperipäevade raames Rein Rannapi ooperi „Nurjatu saar“ esmaettekanne.

     
 

Kuressaare Kammermuusika Päevad 1.-5.08.2017
www.kammerfest.ee
Eesti vanim ja tuntuim rahvusvaheline kammermuusikafestival on publiku hulgas populaarne ja oodatud muusikasündmus ning kaunistab oma põnevate ja eriilmeliste kontsertidega Kuressaare kultuurisuve aastast 1995. Sellel mainekal rahvusvahelisel üritusel on kaalukas roll kammermuusikatraditsioonide edendamisel kogu Eestis. Viimastel aastatel on Kuressaare Kammermuusika Päevad muutunud üha rahvusvahelisemaks ning lisaks eesti tippinterpreetidele on festivalil esinenud nimekad solistid ja kammeransamblid Argentiinast Jaapanini. Kõrvuti kammermuusika klassikaga on Kuressaares kõlanud mitmete teoste maailma- ja Eesti esiettekanded, sealhulgas spetsiaalselt festivali tellimusel valminud teosed ning publikule seni vähetuntud väärtrepertuaar.

     
 

Kuressaare merepäevad 10.-12.08.2017
www.merepaevad.ee
Eestlased teavad, et Eestimaa meresüda tuksub Saaremaal. Selle tõestuseks on juba üle 20 aasta siin peetud Kuressaare Merepäevasid. Kolmepäevase merefestivali raames toimub ülipopulaarne käsitöölaat, kus kauplejaid on nii lähemalt kui kaugemalt. Omaette atraktsiooniks on kujunenud Merepäevade antiigilaat. Ka kultuuriprogramm on erakordselt värvikirev – noortetelgi uutest tulijatest rahvakultuuri ja rahvusvaheliste tähtedeni. Sportlikel tegevustel on Merepäevade kavas oma koht. Toimuvad erinevad jõukatsumised nii suurtele kui väikestele. Ja mis Merepäevad need ilma meresõitudeta oleksid? Peale avatseremoonia raames toimuvat laevade eskaadrisõitu asuvad mitmed alused festivalikülalisi sõidutama.

     
 

Saaremaa toidufestival 4.-11.09.2017
www.saaremaatoidufestival.ee
Saaremaal on ajast aega ikka au sees olnud kohalik ja aus toit, muhe nali, leebe muusika ja kelmikas märjuke! Septembri alguses on selle tarbeks ellu kutsutud eraldi festival. Septembris, kui piknikukorvid pole veel talvekorterisse saadetud, on just paras aeg need veel korraks head – paremat täis laduda ja tänavapiknikule sõpradega kokku saama tulla. Õunakohvikute pühapäev tõotab üllatusi. Restoranide nädal püüab tähelepanu põnevate pakkumistega. Kodune ja vahetu turupäev keset Kuressaare linna ehtsa ja saaremaise kaubaga pakub rõõmu igale maitsele. Koduõlle ja koduleiva konkursid toovad elevust…Palju põnevaid toiduga seotud tegemisi koos ühes nädalas! Lisaks toovad SaareMaaPäevad samal ajal Kuressaare kesklinna suure hulga kohaliku toodangu pakkujaid ja põllumajandussaadused ning -tehnika.

     
 

Saaremaa ralli 13.-14.10.2017
www.saaremaarally.eu
Saaremaa Ralli on 1974. aastal toimunud "Tehumardi - 74" rahvarallist tänaseks päevaks kasvanud suureks rahvusvaheliseks ralliks. Alati on ralli kavasse kuulunud Kaugatuma - Toomalõuka kiiruskatse, mida võib nimetada Saaremaa rallide firmamärgiks. Tõelised rallifännid teavad Saaremaa kruusateede parimaid kurve une pealt. Ralli tõmbenumbriks on Kuressaare linnakatse, kus ralliautod kihutavad ümber Kuressaare lossipargi ja mööda vanalinna kitsaid tänavaid.

     
 

Saaremaa kolme päeva jooks 20.-22.10.2017
www.saaremaajooks.ee
Saaremaa kolme päeva jooksust on saanud aastatega Saaremaa suurima osalejate arvuga traditsiooniline spordivõistlus. Viimasel võistlusel osales ca 700 jooksjat. Kolme päeva jooksul läbivad võistlejad kokku maratoni distantsi – 42,195 km. Esimese ja viimase päeva jooksud toimuvad Kuressaares, kus joostakse nii Roomassaare kadakate, kui kesklinna ajalooliste hoonete vahel. Linnajooksudele pakub vaheldust teisel päeval Sõrve säärel läbitav distants. Kui oled mõelnud oma võimeid jooksurajal proovile panna, siis Kolme Päeva Jooks on selleks hea võimalus. Sadade sportlastega koos kolme päeva jooksul maratoni distantsi läbimine annab uskumatu joovastuse.