Aastaajad Saaremaal

Suvine Saaremaa oma kuumade liivarandade, meeleolukate kontsertide, hubaste tänavakohvikute ja toredate inimestega on külalisi ikka ja jälle saarele meelitanud. Lisaks veel unustamatud elamused suvisest loodusest – erakordselt ilusad metsikud orhideed, kaunid päikeseloojangud, põlluveerel heina nosivad lambatalled jne. Aga Saaremaal on ilus puhata ka talvel, kevadel ja sügisel.

Piisavalt krõbeda talve korral saab trotsida loodust ja sõita Saaremaale otse üle vee. Seda võimaldab merejääle rajatav jäätee. Kui jää autosid päris iga talv ei kanna, siis lohesurfareid küll. Mändjala valgetel väljadel võib tuuliste ilmadega näha külma trotsivaid surfihuvilisi. Põneva profiili ning talvel kvaliteetsete suusaradadega kaetud Karujärve terviserajad ootavad spordisõpru omavahel mõõtu võtma ning lapsi kelgutama! Sportlike kohalikke kohtab palju ka Saaremaa teistel suusa- ja kelguradadel ning uisuväljakutel.

Kevadel - kui jää läinud ja lumi sulanud, vallutavad Saaremaa linnud. Vilsandi saare ümbrus on rahvuspargiks kuulutatud eelkõige lindude kaitse eesmärgil. See on piirkond, mis jääb lindude kevadise rände marsruudile. Lisaks armastavad rändlinnud oma pikal teekonnal puhata ka Sõrve poolsaarel.

Saaremaal kestab suvi pikemalt, sest saart ümbritsev vesi jahtub aeglasemalt kui õhk ja seega on sügised Saaremaal alati soojemad kui mandril. Rändlindudega samaaegselt toimub ka „rahvaste ränne“ metsaalustel, kus käib usin seente ja marjade korjamine, et talvevarusid tekitada.